Recenzia: Ivan Bobčík - Zahraj to znova

  RECENZIA: Ivan Bobčík – Zahraj to znova

Žáner: Romantika
Vydavateľstvo: Iconus
Počet strán: 150

Jazyk: slovenský
Väzba: hardrback
Originálny názov: Zahraj to znova

 

ANOTÁCIA

Scenárista po prehýrenej noci zistí, že má zázračne schopnosti, ktoré mu uľahčia, ale aj riadne skomplikujú život. A to všetko kvôli jednej žene. Autor vychádza z vlastných skúseností. Pozorný čitateľ môže v postavách objaviť známych hercov a dozvedieť sa viac o vzťahoch zo zákulisia seriálu.

Kniha zo sekcie „niečo odľahčené“ určená romantikom a romantičkám. (www.iconus.online)

 

RECENZIA

Zaujímavý príbeh, v ktorom sa dostaneme do prostredia natáčania seriálu. Hneď na začiatok poviem, že som rada, že sa ku mne táto kniha dostala. Keď pozeráte seriál, poviete si niekedy „Koľkokrát museli túto scénu natočiť?“ ? Ja si to niekedy poviem, hlavne ak ide o vtipné momenty.

Zahraj zo znova je príjemná oddychovka zo zákulisia seriálu. Autor nám postupne predstavuje jednotlivé profesie, ktoré sa na vzniku podieľajú a čo je ich náplňou. Vezme nás priamo do diania.

V knihe nie sú prehnane dlhé opisy, čo mi vyhovuje a aj kapitoly sú akurát – ani dlhé, ani krátke – keby som mala viac času na čítanie, knihu by som prečítala počas jedného dňa. Dej plynule ubiehal, stretli sme rôzne postavy, ktoré niečím upútali.

Hlavný hrdina knihy je sympatický a so zmyslom pre humor, čo sa mi páčilo, postupne nám odhaľuje celé zákulisie natáčania, a jeho zaujímavé, miestami až komické zážitky. Niektoré hlášky a situácie ma dokázali naozaj rozosmiať.

 

„Nie vždy dostaneš, čo chceš, no snaž sa a nájdeš, čo potrebuješ.“

 

Nápad s „iným“ písaním (pochopíte, keď si knihu prečítate) sa mi od začiatku páčil. Možno to bude aj tým, že som mala tendenciu kedysi skúsiť niečo podobné a dúfala som, že sa to splní 😊. ALE!!! Niektoré veci sa naozaj stali a splnili, aj keď s odstupom času, možno na tom teda niečo bude. Kto vie :).

Ilustrácie v knihe boli skvelý nápad, ktoré dotvárali celý príbeh, veľmi sa tam hodili a oživili celú knihu. Aj vďaka nim som sa do príbehu viac vžila. Ďalšia vec, ktorá bola dobrá, sú časti, ktoré nám odhaľujú scenár a natáčanie jednotlivých scén.

Osobne som nespoznala, o koho v knihe išlo 😊, ale možno sa k tomu dopátram alebo mi to časom docvakne :). Páčilo sa mi, že záver knihy nebol klasický happy end, ale bol pekný a taký reálny - zo života.

Ďakujem vydavateľstvu Iconus za poskytnutie knihy na recenziu. Ak teda túžite nachvíľu vypnúť, zmeniť žáner a len tak čítať a nechcete zbytočne uvažovať nad mnohými postavami a komplikovaným dejom, kniha je pre Vás ako stvorená. Taká milá jednohubka, ktorú zvládnete za jeden deň prečítať. Autor vie písať a som zvedavá, či nás poteší aj inými knihami s podobným nádychom.

 

Kniha u mňa získala 4 ♥/5 ♥.

 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára